Karasinek İlaçlama

karasinek ilaçlama

Karasinekler uçkun gurubuna dahil olan haşereler olup boyları 5 mm ile bir cm arası değişiklik gösteren ve siyah ile koyu mavi renklerde görülebilmektedirler. Karasinek ayrım yapmaksızın çok farklı koşullara sahip alanlarda yaşayabilme özelliğine sahiptir. Karasinekler bizlerin günlük yaşantımızda oldukça sık karşılaştığımız zararlılardır. Bu haşereler yumurtlama yöntemi ile üremektedirler. Bir karasinek ergin hale gelene kadar üç farklı evre de oluşumlarını tamamladıkları için karasinek ilaçlama yöntemleri de farklı etaplardan oluşmaktadır. Bu etaplar sırası ile larva dönemi, pupa dönemi, kanatlı erişkin dönemleridir. Bir karasinek her türlü doğal ya da suni atıkla beslenebilmektedir. Bu zararlıların uçabilme mesafeleri dört km ye kadar erişebilmektedir. Bu yüzden Karasinek ilaçlama insan hayatında daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Karasinek ilaçlaması genellikle profesyonel ilaçlama şirketimiz ve lisanslı Gaziantep Ekol ilaçlama uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Gaziantep Karasinek İlaçlama hizmeti almak için 0342 323 24 20 ve 0532 012 67 55 iletişimi hatlarımızı kullanabilirsiniz. 

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Karasinekler insan sağlığına direkt olarak etki etmese de dolaylı yollar aracılığı ile çok farklı zararlar vermektedirler. Bu zararlıların beslenme şemaları, yaşam alanları çok farklılık gösterdiğinden, taşıdıkları bulaşıcı hastalıklar ve virüslerde farklılık göstermektedir. Karasinekler mikroplarını evlerimiz de gıdalar başta olmak üzere gelişi güzel bırakırlar. Bir karasinekler yaşam alanımıza her beş dakika da bir dışkı bırakırlar ve mikroplar bu dışkılar aracılığı ile yaşam alanlarımızda hayat bulurlar. Tüm bunları dikkate alacak olur isek karasinek ilaçlama esnasında profesyonel yöntemler uygulanması gerektiğini rahatlıkla anlayabiliriz. Karasinekler aracılığı ile insanlara dizanteri, kolera, hepatit, verem mikropları bulaşmaktadır. Ayrıca çocuk felci ile bir çok gıda zehirlenmesi vakalarında da karasinek kaynaklı olduğu görülmüştür.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Bu zararlılarla mücadele ederken farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler arsında en geçerli olanı üreme alanlarına larvasit uygulaması yapılmasıdır. Ulv yöntemi ile karasinek ilaçlama mücadelenin ikinci ayağını oluşturmaktadır ve günün belirli saatlerinde yapılabilmektedir. Kalıcı ve garantili çözüm yolları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ekol ilaçlama danışma hattımızı arayabilir ya da online mesaj bırakabilirsiniz.

Tags

Neden Ekol?

Gaziantep İlaçlama Firması
Akademik danışmanlar desteğinde açık ve kapalı alanlarda
Sahasında uzman kişiler kontrolünde,
Biyosidal ürün uygulayıcı sertifikasına sahip tecrübeli ve yetişmiş elemanlarla,
WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'nün öngördügü Sağlık Bakanlığı'nın onadığı metod ve pestisidlerle,
Teknik kapasite yüksek ekipmanlarla,
Haşereleri kontrol altına alırken çevreyi de koruyan bir anlayışla hizmet sunuyoruz.