Tahta Kurusu İlaçlama

tahta kurusu ilaçlama

Erişkin tahtakurusu oval, yassı, çok ayaklı 2-5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Tahta kurusu ezilince pis kokar ve kan çıkar. Tahta kurularının erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler.

Tahta kuruları kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri,tahta aralıkları ve yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar. Tahta Kuruları insanları ısırıp ağırlığının 5–6 katı kan emerler,emdiği yer şişer ve çıban gibi kızarır. Tahta Kuruları özellikle geceleri aktiftir,insana uykuda hemen hücum eder,evden eve eşya ile yayılır. Tahta Kurusu İlaçlama hizmetinde 7/24 sizlerleyiz.

Gaziantep Tahta Kurusu İlaçlama hizmeti almak için 0342 323 24 20 ve 0532 012 67 55 iletişimi hatlarımızı kullanabilirsiniz. 

Tahta Kuruları , Pasteurella pestis, alerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalık bulaştırırlar.

Tahta kuruları, evlerde, otellerde, ahşap yapılarında ve diğer iç mekanlarda bulunan, insanların yaşam alanlarında ciddi sorunlara neden olabilen zararlı böceklerdir.

Tahta Kuruları İle Mücadele de Ferdi mücadele Çok zordur başarılı olmaz, profesyonel uygulayıcı gerektirir. Barındığı ve ürediği yerler dikkatlice ilaçlanırsa sorun kolayca yok edilir. Karyolaya,çekyata,dolaplara,duvarlara,koltuklara vs komple kalıcı etkili ilacı yeterli dozda atmak gereklidir.Detaylı bilgi için mühendislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Tahta kurusu evimize kedi, köpek, kuş, ve diğer hayvanlar ile birlikte gelerek orada konaklarlar. Tahtakurusu evlerimize aldığımız eşyalar ile de bulaşabilir. Tahta kuruları çok çabuk ürediği için çok kısa zamanda evimizi istila ederler.

Tahta kuruları kan emen haşere olduğu için üzerine konduğu konakçısından kan emerek beslenir. Tahta kuruları kendi vücutlarının 4-5 katı kadar kan emebilen hayvanlardır. Tahtakurusu şişene kadar kan emer.

Tahtakurusu insanda hastalık yapar. Çünkü üzerinden geldiği konakçısına bağlı olarak farklı hastalık yayar. Bir önceki konakçıdan emdiği kandaki hastalıklar bir sonraki konakçıyı ısırdığında ona da bulaştırır.

Tahta kurusu insana hastalık bulaştıran bir haşere olup sürekli ısırıp kan emer. Tahta kurusunun ısırdığı yer kabarır, kızarır ve uyuz gibi kaşındırır. Yani insanı gece uyutmazlar.

Tahta kuruları insanların, hayvanların ve kısaca canlıların bulunduğu her ortamda , Evlerimizde yatak içlerinde, parke diplerinde, elbise ve evin çatlaklarında, bulunurlar.

Tahta Kurusu ilaçlamada Ekol İlaçlama uzman personeliyle 7/24 sizlere hizmete vermektedir.

Tel: 0342 323 24 20

Tags

Neden Ekol?

Gaziantep İlaçlama Firması
Akademik danışmanlar desteğinde açık ve kapalı alanlarda
Sahasında uzman kişiler kontrolünde,
Biyosidal ürün uygulayıcı sertifikasına sahip tecrübeli ve yetişmiş elemanlarla,
WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'nün öngördügü Sağlık Bakanlığı'nın onadığı metod ve pestisidlerle,
Teknik kapasite yüksek ekipmanlarla,
Haşereleri kontrol altına alırken çevreyi de koruyan bir anlayışla hizmet sunuyoruz.