Karınca İlaçlama

karınca ilaçlama

2-4 mm büyüklüğünde siyahtan kahverengiye, kırmızıdan siyaha kadar bir çok renkte karınca türü vardır. Kanatlı karınca türü ise 5-8 mm uzunluğunda kahverengi olup iki adet uzun kanadı vardır. Karıncalar yuvalarını su ve yiyecek kaynaklarına yakın yaparlar ve rotaları da bu eksendedir. Ev içinde görülenler genelde işçi karıncaların yiyecek aramalarından kaynaklanır. Karıncalar süpürgelikler ile çatlaklarda, deliklerde, saksı içlerinde yuvalanırlar. Karıncalar Koloniler halinde yaşarlar. Yiyecek depolarına, mutfaklara ve diğer iç mekanlara giren karıncalar, gıda kontaminasyonuna neden olabilirler ve insanlar için rahatsızlık verici olabilirler.

Evinizi karınca bastığında telaşlanmayın! Gaziantep İlaçlama şirketleri arasında lider firma olarak Ekol İlaçlama uzman personeliyle 7/24 sizlere ilaçlama hizmeti vermektedir. Tel: 0342 323 24 20

Karıncalar Salmonellosis ve staphilacoc enfeksiyonlarına sebep olurlar."

Karıncaların yürüyüş rotalarını izleyip yuvaları bulunmalı ve burada tedbir alınmalıdır. Piyasadaki hazır pestisitler ve yemler kullanılabilir fakat popülasyon tam olarak hedef alınmadığı için başarı şansı azdır. Ferdi mücadele hem zaman hem de ekonomik kayba neden olur. Profesyonel uygulayıcıya başvurulmalıdır.

Karınca Türleri

Kokulu Ev Karıncaları, 3 mm boyunda kahverengi renkli karıncalardır. Ezildiklerinde çürümüş Hindistan cevizi kokusuna benzer bir koku yaydıkları için bu ismi almışlardır. Kokulu Ev karıncaları için ilaçlama firması aramalarında Gaziantep'te size en iyi hizmeti sunacak firmayız.

Çılgın Karıncalar, 3 mm boyunda siyah renkli karıncalardır. Ayakları ve antenleri çok uzundur. Adlarını hızlı zigzag hareketler yaparak belirli bir yöne gitmiyormuş gibi yürüme alışkanlıklarından almışlardır.

Arjantin Karıncası, 1.5mm’den küçük boylarda altın sarısı renginde, binalarda rastlanan küçük karınca türüdür. Boy ve renkleri sebebiyle biraz daha büyük olan firavun karıncalarıyla karıştırılırlar. Hırsız karıncaların antenlerinde 10 segment ve 3 topuz vardır.

Ateş Karıncaları, işçilerin boyu 0.3-1.0 cm arasında değişir. Kırmızı kahverengi renklerindedirler. Isırma özelliğiyle diğer karıncalardan kolaylıkla ayırt edilir.

Firavun Karıncaları, çok küçük 3mm boyunda, sarı renklidir. Diğer karınca türleriyle kolayca karıştırılabilir. Antenlerinin bitimindeki üç bölümü (segmentli) çomak vasıtasıyla ayırt edilebilirler.

Marangoz karıncaları, 1.5 cm boyunda cinsine göre çoğunlukla siyah ve kahverengi, kırmızı olarak değişir.

Gaziantep karınca ilaçlama, işinde yılların tecrübesi ve uzman personeliyle 7/24 sizlere ilaçlama hizmeti vermektedir. Tel: 0342 323 24 20